Gy. Szabó Csilla, 2024.07.30. |

A Dunakanyarban folytatódott a sírolleresek Magyar Kupa-sorozata. Hét kategóriában született vasas győzelem, összesen tizenkét versenyzőnk szerzett érmet.

A sírolleresek Magyar Kupájának első állomását június elején rendezték a Normafánál, a másodikat pedig az elmúlt hétvégén Pilismaróton. A mezőny kicsit szerényebb volt, mint két hónappal korábban, a Vasas SC síszakosztályának legjobb sífutói azonban ezúttal is rajthoz álltak és az összetett verseny szempontjából értékes győzelmeket arattak. Többek között a legnépesebb kategóriában, a fiúk ifjúsági II.-es kategóriájában, amelyben Holló Martin aratott fölényes győzelmet. Tizenhét esztendős sportolónk közel két perccel előbb ért be, mint az egy évvel fiatalabb szintén vasasos Ferbár Csongor, és a hat kilométeres táv tekintetében, valamennyi futamot összevetve is messze a legjobb időt mente.

Holló Márton a dobogó legmagasabb fokán, jobbján Ferbár Csongor, a negyedik helyen pedig Kunos László (jobbról a harmadik)

A fiúk ifjúsági I-es kategóriájában is két fiatal versenyzőnk állhatott fel a dobogóra, Maus Márton az első, Karakó Milán pedig a harmadik helyen végzett. Saját korosztályában Holczer Bálint, Karakó Gergő és Juhász Julianna sem talált legyőzőre.

Maus Márton az ifi I-es kategóriában nyert, Karakó Milán pedig harmadik lett

A felnőtt férfiak 10 kilométeres távján is kettős vasas győzelem született, Kovács Richárd és Holló Mátyás futott be az első két helyen.

Síroller Magyar Kupa. 2. futam. Pilismarót.
Férfiak.
Serdülő I. (3,5 km):
1. Holczer Bálint 0:19.48
Serdülő II. (3,5 km): 1. Karakó Gergő 0:20.40
Ifjúsági I. (6 km): 1. Maus Márton 0:32.20 … 3. Karakó Milán 0:47.44
Ifjúsági II. (6 km): 1. Holló Martin 0:26.31, 2. Ferbár Csongor 0:28.11 … 4. Kunos László 0:29.34
3. Holczer Zoltán 1:09.48.

Holczer Bálint serdülő I-ben nyert, mellette Holló Miklós síszakosztályunk igazgatója

A felnőtt férfiak versenyében is kettős vasas győzelem született, Kovács Richárd első, Holló Mátyás a második helyen végzett