Gy. Szabó Csilla, 2024.06.11. |

A Vasas SC síszakosztálya által megrendezett Hegyvidéki Síroller Kupával vette kezdetét szombaton az idei nyári síroller versenyszezon. A Magyar Kupa-sorozat első állomásán összesen húsz érmet szereztek sportolóink, volt olyan korosztály, amelyben a dobogó mindhárom fokára vasasos versenyző állhatott fel.

Jól kezdték a nyári idényt síszakosztályunk északi szakágának versenyzői, a korábbi évek gyakorlatához hasonlóan most is érmek sokaságát nyerték az MK-futamon. A hazai síroller versenyeken a különböző távokon abszolút eredményt is hirdetnek, ennek köszönhetően könnyebben lehet értékelni a valós teljesítményeket. Ez alapján mindenképpen kiemelkedő volt Holló Martin teljesítménye, aki 2007-es születésűként idén még az ifjúsági II-es korosztályban indul és nyert, ám a maximális 2500 méteres távot az idősebbek közül sem teljesítette senki nála gyorsabban . Az életkori kategóriában őt szorosan követő Ferbál Csongor is remek pályát ment, hiszen az összesítésben is a 2. helyen végzett. Az ifi II-es fiúk mezőnyében egyébként hármas Vasas-siker született, a bronzérmet ugyanis Kunos László nyerte. Az abszolút összevetésben azonban csak negyedik lett, a juniorok között győztes zalkás versenyző 7 másodperccel gyorsabban ért célba nála.

Vasas versenyzők a dobogó három fokán, Gergely Márton, Karakó Gergő és Buza-Kiss Márk (balról jobbra)

A serdülő II-es fiúk kategóriájában is vasasos fiatalok állhattak a dobogó valamennyi fokára, ők 2000 méteren versenyeztek, ahogy a férfi Master résztvevői is. Összesítésben utóbbiak mögött lett negyedik ezen a távon, korosztályos győztesünk, a 12 esztendős Karakó Gergő.

Kettős sikert a fiú serdülő I-ben, a férfi Master I-ben, a leányok között pedig a gyermek II. és serdülő II. kategóriában arattunk. Utóbbi győztese, Gergely Laura egyébként a 2000 méteres táv összesítésében is a 4. helyen végzett, holtversenyben a már említett Karakó Gergővel. Mindketten hat perc ötvenhét másodperc alatt értek célba a 2 kilométert követően.

A leányok serdülő II-es kategóriájában öt indulóból négy volt vasasos. A dobogó legmagasabb fokán Gergely Laura

Hegyvidéki Síroller Kupa. Budapest. Normafa.
Magyar Kupa. I. futam.

Nők.
Felnőtt:
1. Kanczler Zsófia 0:12.01
Junior: 2. Kovács-Oroszlán Anna 0:11.11
Ifjúsági II.: 2. Csikász Panni 0:08.48
Serdülő II: 1. Gergely Laura 0:06.57; 2. Rosivall Emma 0:07.20 … 4. Gergely Lujza 0:07.53; 5. Juhász Julianna 0:08.03
Serdülő I: 2. Fekete Dorottya 0:07.34
Gyermek II: 1. Nádudvari Júlia 0:07.21; 2. Buza-Kiss Szófia 0:08.08
Férfiak.
Master I:
1. Holló Mátyás 0:05.21; 2. Dr. Gergely Szabolcs 0:06.05
Junior: 3. Kazai Fülöp 0:08.18
Ifjúsági II: 1. Holló Martin 0:06.55; 2. Ferbár Csongor 0:07.14; 3. Kunos László 0:07.23.
Ifjúsági I: 3. Maus Márton 0:08.42; 4. Fekete Boldizsár 0:09.06 … 6. Harangozó Gergő 0:10.10; 7. Karakó Milán 0:10.55
Serdülő II: 1. Karakó Gergő 0:06.57; 2. Gergely Márton 0:07.26; 3. Buza-Kiss Márk 0:11.36
Serdülő I: 1. Holczer Bálint 0:07.19; 2. Holló Nándor 0:08.53

Holló Nándor és Holczer Bálint (balról jobbra) a fiúk ifi II-es dobogóján

Maus Márton (jobb szélen) az ifjúsági fiúk I-es kategóriájában szerzett bronzérmet