Nagy Dániel, 2024.05.22. | Birkózás

Három vasasos birkózónak szurkolhattunk a görögországi U15-ös Európa-bajnokságon, amelyen Sillei Janka a magyar csapat egyetlen aranyérmét szerezte.

A tavalyi év egyik legszebb emléke lehet a Vasas SC birkózószakosztályának Sillei Janka U15-ös Európa-bajnoki aranyérme, amit a Kaposváron megrendezett eseményen szerzett meg. Fiatal sportolónk még idén is a korosztályba tartozik, ennek megfelelően ismét nekifuthatott a kontinensviadalnak, igaz, idén nem Magyarországon, hanem Görögországban.

Hozzá csatlakozott a csapatunkból Pécsi Szebasztián és Láng Vince is, akik végül egyaránt ötödikként zártak; nem úgy Janka, aki a nehéz felkészülési időszak ellenére elképesztő magabiztosságról tett tanúbizonyságot, mind az öt meccsét simán nyerte a 42 kilósok között, ellenfeleinek összesen mindössze egy szerzett pontot engedett. A döntőben a horvát riválisát 11–0-ra verte…
 


A vasasos különítmény az U15-ös Eb-n (balról: Pécsi Szebasztián, Sillei Janka, Láng Vince)
 

„Janka tavaly sokkal többet tudott edzeni az U15-ös Eb előtt, idén a felkészülése korántsem volt ennyire gördülékeny. Sokszor volt beteg az elmúlt hónapokban, átlagban a heti egy edzést Budapesten épphogy elértük, hiszen ő Szolnokról jár fel hozzánk. Emiatt azért egyértelmű esélyesnek nem nevezhettük a start előtt, ráadásul nehéz ágra került, a másik oldal jóval könnyebbnek ígérkezett – értékel edzőnk, Wöller Gergő. – Janka viszont ezt is megoldotta, hiszen nagyon tehetséges, jó fejű birkózó, emellett óriási küzdő. Többek mellett ukrán, orosz, azeri riválisokat győzött le magabiztosan, ez önmagában elismerésre méltó. Az előzmények miatt tartottam tőle, hogy nem lesz megfelelő formában, ám ennyire összeszedetten még nem láttam birkózni. Elégedettek lehetünk Szebi és Vince teljesítményével is; mindkettejüknek érni, fejlődni kell még, de szépen küzdöttek.”

A GYŐZTES SZEMÉVEL
„Nagyon szerettem volna megvédeni a címet, tartottam tőle, hogy nem fog sikerülni. Féltem, hogy nem úgy alakul majd, mint tavaly, több volt az ellenfél. Jó volt a hangulat, bár talán nem annyira, mint tavaly Kaposváron, de gőzerővel szurkoltunk egymásnak a csapattársakkal. A legnehezebb meccsem a második volt, az orosz lány ellen, de a technikámmal meg tudtam oldani a feladatot. A döntős ellenfelemet korábban többször is legyőztem, szerencsére ez simán ment most is. Utána nagyon megkönnyebbültem, a dobogó tetején pedig remek volt állni” – összegzett a kérésünkre Sillei Janka.

Az elmúlt napokban a junioroknak kötöttfogású országos bajnokságot is rendeztek, amelyen számos érem került a szakosztályunkhoz, köztük egy arany, Arszunkaev Muszának hála.

 

„Musza aranyérmének örülünk, ám ő valószínűleg a szabadfogás felé húz majd a későbbiekben. Kopasz Vendel remekül küzdött, Tótok Peti ezüstje viszont fájó pont, nem tudta megtartani az előnyét a fináléban. Rékától is többet vártam, Maja viszont fiatalabbként szintén tisztesen helytállt. Talán több volt ennél a csapatban, egy-két helyezés könnyedén jobb is lehetett volna” – zárja a gondolatait Wöller Gergő.


Hirdetések