Dobos Sándor, 2019.02.09. | Vízilabda

Nem várt vereséget szenvedett a VasasPlaket a bajnokság 12. fordulójában, ezzel már nem maradt esélye a csoport legjobb négy, így az OB I legjobb nyolc csapata közé kerülnie.

E.ON OB I, 12. forduló:

VasasPlaket–Kaposvári VK 12-15 (3-3, 6-4, 1-4, 2-4)
Komjádi-uszoda, 200 néző, vezette:
Tóth I., Tóth S.

Vasas: Jónás – Miklós 1, Sélley-Rauscher 2, Halek 4, Takács 1, Hegedüs 1, Simon H. Csere: Dévai (kapus), Hajdu A., Bencz 1, Mátyók 1, Major, Vogel Simon 1, Hőna. Vezetőedző: Földi László

Kaposvár: Krémer – Kovács O., Berta, Juhász-Szelei 1, Tóth K. 1, Giga 3, Sántavy. Csere: Nemes (kapus) Lukács Á. 1, Dobos 4, Pataki 1, Vindisch 2, Varga Zs. 2., Telegdy. Vezetőedző: Berta József

Gól/emberelőny: 6/18, illetve 7/11
Ötméteresek: -
Kipontozódott: Hőna (18.), illetve Telegdy (28.), Varga II Zs. (30.)
Kiállítva cserével: Sántavy (7.), Kovács O. (32.)

A meccs előtt számolgattunk.

Merthogy a Vasas jó formája ezt engedte meg nekünk.

Az UVSE 8-7-re legyőzte a Tatabányát a csoport szombat kora délutáni mérkőzésén, így biztossá vált, hogy a Vasas mellett Benedek Tibor csapata is odaérhetett még a negyedik helyre a csoportban. A forduló előtt a Debrecen foglalta el ezt a helyet, és biztos volt az is, hogy a forduló után is ott marad a DVSE, hiszen 15 pontja van.

Ugyanakkor a DVSE szombaton a Miskolccal, jövő héten az OSC-vel, majd a Szolnokkal játszik, ezért bizakodhatott még a hétvége előtt 8 ponttal rendelkező Vasas, hogy egy hármas győzelmi sorozattal odaér a negyedik helyre.

A Kaposvár ellen idegenben 7-7-es döntetlent játszott a Vasas, most az egy pont nem volt elég a mieinknek, ennek szellemében (is) készültek a héten.

Nagyszerűen kezdte a meccset aztán a társaság, Takács Bálint, Hegedüs Gábor és Sélley-Rauscher Domonkos góljával 3-0-ra vezettünk, senki sem gondolta ekkor, hogy valami egészen más eredmény születik majd a végén.

A montenegrói Nikola Giga kozmetikázta az eredményt, és még volt hátra három és fél perc a negyedből. Ez elég is volt arra a Kaposvárnak, hogy egyenlítsen, a harmadik góljuk roppant szerencsétlenül, a blokkról pattant be Jónás kapujába.

A második negyedben némileg váratlanul átvette a vezetést a Kaposvár, de Halek Márton kettős emberelőnyben azonnal egyenlített (4-4), hogy aztán a korábbi világbajnok Varga II Zsolt csavarral megint a vendégeket juttassa előnyhöz. Halek akciógóllal villant ismét, majd Vindisch még egyszer, kettős fórban, 5-6.

Bencz Rolf épp a negyed felénél lőtte ki a jobb alsót, fontos volt, hogy ő is belője magát, hiszen remek formában vízilabdázott az elmúlt hetekben. Vogel Simon emberelőnyben emelkedett, 7-6-nál vezettünk ismét a mérkőzésen! Sőt, Halek Márton harmadszor is megtalálta a rést, kettővel vezettünk, de csak addig, amíg Lukács Ábel be nem lőtte a fórt.

2,2 másodperccel a vége előtt a lehető legjobbkor villant a legutóbb a Debrecennek négyet vágó Miklós Levente, 9-7-re vezettünk a nagyszünetben, ez az eredmény végeredménynek is beillett volna.

16 gól egy félidő alatt… További izgalmakat ígért a meccs, sajnos, ekkor már érezhettük, hogy bármi benne lehet a pakliban.

Nikola Giga, majd Tóth Kristóf lőtt gólt a harmadik negyed elején, ekkor már Dévai Kristóf állt a VasasPlaket kapujában, 9-9-kor időt kért Földi László. Halek mellélőtte a következő támadást, Dobos Dávid viszont nem, megint vezetett a Kaposvár. Naggyá tettük aztán Nemes Balázst, a kaposváriaknál ő váltotta Krémer Balázst a kapuban.

Mátyók Norbert lőtt aztán nagyon jókor, 10-10-re egyenlített góljával, majd kimaradt két lövésünk is emberelőnyben, így nagyon kellett Bencz blokkja a másik oldalon, emberhátrányban. Mégis a vendégek mehettek előnnyel az utolsó szünetre, mert Dobos ismét villant, 11-10, oda, vészjósló volt ez a helyzet.

Pataki Gergely góljával már 12-10 volt oda, erre reagált Halek Márton a negyedik góljával, miközben Jónás György visszatért a kapuba.

Ekkor már görcsössé vált a VasasPlaket, siettetni kellett volna (vagy épp lassítani?) a támadásokat is, nem mentek a lövések, kapufa, majd Nemes-bravúr következett – és egy Juhász-Szelei-gól.

A vége nagy szétesés, és fájó, 15-12-es vereség.

Ugyanaz történt, mint tavaly, amikor az akkori csoportutolsó, az UVSE négy pontot szerzett ellenünk (egy döntetlennel az őszi körben, majd egy nem várt sikerrel „tavasszal), és éppen ez a négy pont hiányzott a célok eléréséhez. Persze, most még hátravan két kör, de a Kaposvár elleni két botlás ebben a tekintetben végzetesnek bizonyult.

Legközelebb Tatabányára utazunk, majd az UVSE érkezik az utolsó körben. Elképzelhető, hogy annak a  mérkőzésnek az UVSE számára még lesz tétje.