Az első félidőben eldőlt a Vasas Akadémia PEAC elleni bajnokijának sorsa...

Vasas Akadémia – PEAC-Pécs 62-83 (13-21, 11-21, 16-16, 22-25)

Vasas: Bach 6, Dombai 15/6, Tóth O. 2, Varga A. 11/3, Karakasevics 7. Csere: Böröndy V. 5, Heljic 5/3, Vukov 7/3, Szmailbegovics 2, Budácsik, Boros B., Madár K. 2.

PEAC: Vanloo 5/3, Simon Zs. 10, Wentzel N. 10/3, Tetemondová 8, Imbovioh 20. Csere: Gémes-Sarok 13/3, Brewer 7, Ruják 8/3, Tenyér 2, Pucz, Varga E.
Edző: Meszlényi Róbert

Kipontozódott: Karakasevics (38. p.)

Az eredmény alakulása:
4. perc: 2-8. 8. p.: 5-15. 13. p.: 13-32. 17. p.: 21-39. 24. p.: 35-47. 28. p.: 40-56. 33. p.: 48-64. 37. p.: 56-74

A címben emlegetett elégedettség egyértelműen csak a második félidőre vonatkozhat, amit az addigiakhoz képest lényegesen elszántabban kezdett együttesünk. Az első két negyedben "összehozott" jelentős hátrány azonban ekkor is csak minimálisan csökkent.
Az a mérkőzés előtt sem volt kérdéses, hogy a vendégcsapat nagyobb játékerőt képvisel a mieinknél, ám fiataljaink erényeként eddig éppen, az első félidőben ezúttal hiányzó odafigyelést, összeszedettséget, valamint a felmerülő akadályokon átlépő akarás képességét emeltük ki...