Kiss P., Lewis, Mihály Á. 1 – Balogh, Bennett (2), Péter A. 1 – Császár, Hamvai, Mazzag – Almási, Dézsi, Kovács

Bödök 1, Schmál, Szlama – Lőczi, Székely-Mádai, Turbucz – Csiki, Szabad (1), Varga T. (2) – Gágyor 1, Kováts, Szigeti
Edző: Ladányi Balázs

Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Kapura lövések: 32-20

Háromból hármat nyertünk 2019-ben, de egyöntetű volt a vélemény: azért Fehérváron még nehezebb lesz pontot, pontokat szerezni az Erste Liga szerdai játéknapján. Még akkor is, ha most már láthatóan tényleg elhiszi a csapat, hogy képes a bravúrra.

S a lendületünk ki is tartott a Titánok ellen is: már 44 másodperccel a kezdés után emberelőnybe kerültünk, és Bödök Bence nyomban ki is használta a fórt, a MAC-tól először a Vasasban kölcsönben szereplő Szabad Kevin volt az egyik gólpasszt jegyző játékos a támadás során – Bödök pedig ezzel már 10 gólos a bajnokságban.

A 16. percben Gágyor Péter révén sikerült megduplázni az előnyt, 2-0-ra ment a Schiller-Vasas, jól hangzott.

A második harmadban ez az előny elolvadt, köszönhetően annak, hogy a Fehérvár összeszedte magát, valamivel többet is lőtt kapura a mieinknél. Előbb Mihály Ákos, majd Péter Andor lőtt gólt, fájó volt, hogy a második nem sokkal azután esett, hogy letelt az emberelőnyös periódusunk, amit tehát nem sikerült kihasználni.

Izgalmas harmadik harmad előtt álltunk, ahol az igazat megvallva a Fehérvár nyomott, de kihúztuk a támadásait, 2-2 után jött a hosszabbítás.

Fél perccel a ráadás kezdete után Szabad Kevint kiállították, az emberelőnyös szituációt pedig Brock Beukeboom révén a hazaiak kihasználták.

Sorozatban negyedik mérkőzésén szerzett tehát pontot a Schiller-Vasas, ezúttal egyet.

Folytatás pénteken, a Vasas Jégcentrumban, a Csíkszereda ellen.

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC vezetőedzője így összegezte a történteket:
"Az egész szezonunk arról szól, hogy mindig a pozitív oldalt lássuk meg. Most is büszkék lehetünk a csapatra, lengetjük a kalapunkat, hiszen az idei évben még nem találtunk legyőzőre 60 perc alatt, pontot viszünk haza Fehérvárról, ami eddig nem volt ránk jellemző. Karácsony előtt ráéreztünk, hogy milyen pontot vagy pontokat szerezni, és hogy mit kell tenni érte.”