Jenkei András, 2018.11.04. | Röplabda

A papírforma szerint, és a mérkőzés képe alapján sem volt igazán kétséges a három pont sorsa Szombathelyen, ám cseppet sem játszott jól a Vasas Óbuda.

Hungast-Haladás – Vasas Óbuda 1-3 (27, -19, -20, -23)
Szombathely, 200 néző.

Vezette: Szabó P., Halász

Haladás: Cicic 6, Takács B. 15, Kinser 5, Kalman 11, Wallner 10, Asceric 7. Csere: Lojen (liberó), Reljic 1, Kolada 1.
Vezetőedző: Bedőcs Gergely

Vasas: Ambrosio 9, Villám L. 4, Kostelanská 13, Abdulazimova 16, Ana Tiemi 8, Dioti 13. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Szabó A. 6, Durst A., Mihály 1, Török 14.
Vezetőedző: Jakub Głuszak

A mérkőzés elején jelentős különbséget alakított ki csapatunk (3:10), onnan viszont leblokkoltak játékosaink. Számos hibázásunk következtében fordított a Haladás, igaz a hajrában szettlabdához jutottunk, ezt azonban nem sikerült érvényesíteni, míg a hazaiak negyedik ilyen lehetőségüket kihasználták és megszerezték a vezetést.
A következő két szettben, elsősorban erőteljes nyitásainknak és masszív sáncunknak köszönhetően, nagyobb gond nélkül sikerült a magunk javára fordítani az állást, ám az utolsó játékrészben ismét szenvedtünk egy nagyot. Sok volt a hiba, de a végjátékban érvényesült a tudáskülönbség.