Jenkei Dániel, 2017.10.24. | Kézilabda

Igyekezett a csapat, de sokat hibáztak a lányok, így nagy lett a különbség a Győr elleni bajnokin.

Győri Audi ETO KC – Vasas 40-15 (22-3)
Győr, 2275 néző.

Vezette: Mizsák, Schmidt

Győr: Kiss É. – Althaus 1, N. Mörk 8 (1), Görbicz 2 (2), Broch 2, Amorim 4, Fodor 5. Csere: Oftedal 8, Puhalák 4, Pál 3 (1), Varga E. 1, Szilovics 2.
Edző: Ambros Martín

Vasas: Győri – Hárs 1, Hanusz 2, Németh N. 2, Lyngby, Pados, Rózsa 2. Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis Á., Németh M., Agovics 4, Becséri 2, Fekete B., Arany 1, Szecsődi 1, Mester. Edző: Kovács Péter

Az eredmény alakulása: 10. perc: 6–0. 16. p.: 12–0. 19. p.: 12–3. 23. p.: 17–3. 35. p.: 25–5. 45. p.: 31–10. 50. p.: 34–12. 55. p.: 38–13

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/–

Nyilvánvalóan nem számítottunk szoros mérkőzésre a BL-címvédő, világsztárokkal teletűzdelt Győr ellen, az azonban még ehhez képest is fájó volt, hogy az első tizenhat percben nem sikerült gól szereznünk az Audi Arénában. A hazaiak 12-0-ra mentek, így innentől már tényleg csak az lehetett a cél, hogy a méretes zakót elkerüljük. A félidőig háromra sikerült feltornánszunk a lőtt góljaink számát, a másodikban pedig egy fokkal jobban ment a támadás. Agovics például négyig jutott, a vége 40-15 lett. Összességében továbbra is abban bízunk, hogy bemelegítésnek megtette a mai meccs a vasárnapi Kecskemét elleni derbire. Az biztos, hogy az Elektromos-csarnokban ennél jóval harapósabb Vasasra lesz szükség, ha győzni szeretnénk.

Kovács Péter vezetőedző: - Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, olyan hibákat vétettünk, amelyeket a Győrnél sokkal gyengébb csapatok is könyörtelenül kihasználtak volna, így sajnos reális volt a félidőre kialakuló komoly különbség. Igyekszünk levonni a tanulságokat, de a hét további részében már előre nézünk, a Kecskemét ellen tiszta fejjel kell bizonyítania a lányoknak.

fotó: gyorietokc.hu

1. Érd 7 6 - 1 219-164 12
  2. Győri Audi ETO KC 5 5 - - 181-103 10
  3. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 5 - - 162-106 10
  4. Dunaújvárosi KKA 5 3 1 1 153-123   7
  5. Váci NKSE 4 3 - 1 132-109   6
  6. Kisvárdai KC SE 4 3 - 1 108-91   6
  7. Siófok KC 5 3 - 2 136-129   6