Jenkei András, 2017.03.27. | Kosárlabda

Pécsett zárta a bajnokság alapszakaszát a Vasas Budapest, folytatás a négycsapatos alsóházi mezőnyben.

Pécsi VSK-Pannonpower – Vasas Budapest 79-66 (21-11, 23-15, 20-24, 15-16)
Pécs, 1500 néző.

Vezette: Tőzsér, Gorka, Kovács N.

Pécs: Nelson 4, Supola 18/9, Bíró, Budimir 19/9, Sejfic 15. Csere: C. Smith 5/3, Halász 8, Harazin 4, Antóni 6, Demeter.
Vezetőedző: Csirke Ferenc

Vasas: Taylor 8, Katona, Horváth Á. 5/3, Wright 16, Pacher 20/12. Csere: Thompson, Moravcsik 8/6, Garamvölgyi 2, Faragó 7/3, Peringer, Kozma, Andrássy.
Vezetőedző: Sárosi Bulcsú

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 6. p.: 15–4. 13. p.: 27–13. 17. p.: 34–24. 23. p.: 51–31. 26. p.: 58–37. 33. p.: 67–56. 37. p.: 73–60

A nálunk tíz győzelemmel többet szerző pécsiek otthonában nem lehettek vérmes reményeink még annak ellenére sem, hogy ősszel hazai pályán bravúr győzelmet arattunk ellenük. A mérkőzés első félidejének történései nem is cáfolták ezt, a játékrészt uralták a hazaiak, és biztos előnnyel vonulhattak pihenőre.

fotó: mkosz.hu

A szünet után sem változott egy ideig a játék képe, 23 pontos  hazai előny után azonban egyre inkább összekaptuk magunkat, és egy 12:2-es etappal zárkóztunk. Az utolsó tíz percben kiegyenlített játék folyt, felváltva estek a kosarak, a legkisebb különbség kilenc volt.

Az alsóházi rájátszásban az NB I/A-ban történő megragadás a cél, vetélytársaink ez ügyben a MAFC, a Jászberény és a Paks lesznek.