Jenkei András, 2017.03.14. | Kosárlabda

Bár a Cegléd legyőzte a Vasas Akadémiát, ám a BEAC sikerének köszönhetően biztosssá vált a helyünk a felsőházi rájátszásban.

Vasas Akadémia – VBW CEKK Cegléd 57-70 (15-24, 17-12, 16-12, 9-22)
Pasaréti Sportcentrum, 100 néző.

Vezette: Praksch, Lövész, Csabai-Kaskötő

Vasas: Csolics 11/9, Dúl 7, Dusanics 5, Mérész 6, Rochel 13. Csere: Bajnóczi, Bacsvarova 10/3, Tóth O. 5/3, Dobos Á.
Vezetőedző: Igor Szkocsovszki

Cegléd: Medgyessy 22, Fister 3/3, Nagy-Bujdosó 14, Skorics 14/6, Serbán. Csere: Katona Sz. 15/3, Kobolák, Ruttner Zs. 2, Filipowicz V.
Vezetőedző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–8. 8. p.: 13–15. 13. p.: 19–28. 17. p.: 25–33. 24. p.: 34–36. 27. p.: 43–41. 33. p.: 52–55. 38. p.: 53–68

Kipontozódott: Katona Sz. (39. p.)

Három negyeden keresztül tartottuk a lépést esélyesebb ellenfelünkkel szemben, ám az utolsó negyedben történtek nehezzen emészthetőek, a mérkőzés lefújása után első nekifutásra vezetőedzőnk sem nagyon találta a választ: „Szó nélkül maradtam. Mindenki gondolkozzon, hogy mit és miért csinál.”
Két nappal később azért már árnyaltabb véleményt is hallhattunk Igor Szkocsovszkitól: „A kitűzött célt elértük, tanulságos fél évet hagytunk magunk mögött. Voltak szép és emlékezetes meccseink, és ezeknél jóval gyengébbek is. A hullámzó formán annyira nem csodálkozom, hiszen légiósainknak, fiataljainknak egyaránt számukra ismeretlen közegben kellett helytállniuk. A Ceglédddel vívott meccs képe is tükrözte ezt a kétarcúságot. Remek első fél óra után jött a nem várt összeomlás. Az utolsó tíz percben tulajdonképpen csak annyi történt, hogy néhány támadásunk végén rossz döntéseket hoztunk, védekezés közben nem figyeltünk eléggé, és elrontottuk pár lepattanót. Három-négy ilyen szituáció elég volt, és már el is ment a mérkőzés, amit nagyon sajnálok. Egy hazai találkozónk van még hátra az alapszakaszból, majd március végén jön a Magyar Kupa és utána  bajnoki rájátszás. Van tehát még feladatunk bőven, szeretném ha lányok okoznának még meglepetéseket.”