Jenkei András, 2017.01.29. | Kosárlabda

Kevésnek bizonyult a Vasas kosarasainak első félidei és hajrábeli jó játéka Zalaegerszegen.

Zalakerámia ZTE KK – Vasas Budapest 97-81 (25-18, 16-22, 30-16, 26-25)
Zalaegerszeg, 1300 néző.

Vezette: Kapitány, Szabó G., Hervay

ZTE: Ubilla 18/9, Norfleet 19/12, Benke Sz. 12/6, Szabó Zs. 11/3, Drungilas 15. Csere: Mohácsi 11/6, Kerper-Fronius 11/3, Fekete V., Kis R., Olasz.
Vezetőedző: Bencze Tamás

Vasas: R. Taylor 9, Horváth Á. 11/9, Thompson 11/3, Pacher 15/3, Wright 16. Csere: Moravcsik 6, Katona R., Faragó 9/9, Völgyi 2, Boros 2, Kozma N.
Vezetőedző: Sárosi Bulcsú

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–8. 7. p.: 15–14. 14. p.: 39–29. 16. p.: 39–36. 19. p.: 41–40. 22. p.: 48–41. 25. p.: 58–44. 29. p.: 68–54. 34. p.: 8–65. 38. p.: 92–73
Kipontozódott: Drungilas (35. p.)

A Vasas kezdett jobban, az első játékrész kétharmadáig nálunk volt az előny, ám egy időkéréssel vendéglátóink mestere felpaprikázta tanítványait, és hétpontos hazai előnnyel zárult az első játékrész. A folytást is a ZTE kezdte jobban, de ezután egy 7:0-ás etappal, majd a félidő vége előtt egy szép távolival szorossá tettük az állást.
A szünet után bizonytalanná vált támadójátékunk, hosszú percekig nem találtunk a gyűrűbe, míg a másik oldalon hullottak a kosarak, jelntős előnyre tett szert a Zete. Az utolsó játékrészben mindkét oldalon megmutathatták magukat a fiatalok, ekkor egyértelműen álltuk a sarat a zalaiakkal szemben, akiknek a győzelme ekkor már nem forgott veszélyben.

Sárosi Bulcsú vezetőedző:
- Az első félidőben megvalósítottuk elképzeléseinket, ekkor egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak. A szünet után sajnos semmivé foszlott a jó játékunk, menet közben pedig képtelenek voltunk változtatni, állva hagytak minket vendéglátóink. Az utolsó negyed hozott némi vigaszt, fiataljaink jól szálltak be a már tét nélküli meccsbe.