Jenkei András, 2016.10.18. | Kosárlabda

A bajnokságban két győzelemmel rajtoló Vasas Akadémia a diósgyőrieket is megszorongatta Pasaréten.

Vasas Akadémia – ALUINVENT DVTK Miskolc 55-65 (14-12, 15-18, 14-18, 12-17)
Pasaréti út, 150 néző.

Vezette: Frányó, Varga Z., Goda

Vasas: Csolics 10/3, Dúl 4, Bacsvarova 10, Bajnóczi 13/3, Rochel 11. Csere: Zsilinszki 2, Mérész 2, Solymosi 2, Bernáth 1.
Vezetőedző: Igor Szkocsovszki

Diósgyőr: Horváth B., Czankl 12/6, Rasheed 8, Robertson-Warren 10, Jovanovics 14/3. Csere: Szécsi 8, Gorjanácz, Tomilson 13, Győri.
Edző: Maikel López

Az eredmény alakulása: 4. p.: 3–5. 8. p.: 11–12. 13. p.: 16–20. 18. p.: 25–26. 23. p.: 34–36. 28. p.: 38–40. 33. p.: 47–48. 36. p.: 52–55. 38. p.: 53–59

A találkozó nagyrészében partiban voltunk jóval rutinosabb riválisunkkal. Sajnos  a hajrára elfogytunk, noha hét perccel a vége előtt még nálunk volt az előny, és négy perccel a lefújás előtt is csak három pont volt  a hátrányunk.

Igor Szkocsovszki:
- Jó meccset játszhattunk ma egy olyan, az Euroligában is szereplő csapat ellen, amely több kiemelkedő külföldi és hazai játékost forgathat. Ráadásul a felkészülésünk sem volt egyszerű, egész héten tíz alatt volt az edzésre fogható játékosok száma. Mindezek ellenére jól nyitottuk a meccset és az első negyed végén 14-12-re vezettünk. Félidőben sajnos már a miskolciaknál volt az előny 30-29 arányban. A lányok hősiesen küzdöttek, de a sok hibánk segítette az ellenfelet.
A második  félidőben rengeteget hibáztunk, szinte egyik figuránkból sem tudtunk kosarat szerezni, a végén pedig már egyáltalán születtek a kosaraink, az utolsó négy percben mindössze három pontot szereztünk. A miskolciak a végső két percben büntetőkből hét pontot gyűjtöttek, ezt a hátárnyt már nem tudtuk ledolgozni. A mérkőzésre kilenc játékossal érkeztünk, mindenki lehetőséget kapott. A meccs akár nyerhető is lett volna, ám a végén nem akadt olyan játékos, aki a együttest a hátára véve, győzelemre vezette volna társait.
A csapatot építjük tovább, remélem a sérültjeink hamar felépülnek és újra lesz 10-12 játékosunk, hogy készülhessünk a következő összecsapásokra.

1. CMB CARGO UNI Győr 3 3 233–163 1.000
  2. PEAC-Pécs 3 3 218–193 1.000
  3. VBW CEKK Cegléd 3 2 1 233–206 0.833
  4. Vasas Akadémia 3 2 1 198–197 0.833
  5. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 1 1 147–128 0.750
  6. UNIQA Sopron 2 1 1 161–149 0.750
  7. Aluinvent DVTK Miskolc 2 1 1 122–122 0.750
  8. ZTE Női KK 2 1 1 133–154 0.750