Jenkei András, 2016.03.07. | Röplabda

A női röplabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a kecskeméti Röpke SE ellen magabiztos győzelmet aratott a Vasas Óbuda.

Vasas Óbuda – Pincelakat Röpke SE 3:0 (10, 23, 14)
Folyondár utca, 100 néző.

Vezette: Halász, Szarka.

Vasas Óbuda: Sousa 3, Miklai 3, Hardy 6, Rountree 18, Villám 7, Nagy E. 7. Csere: Tóth A. (liberó), Bodovics 7, Vacsi 6, Benedek 2, Durst.

Röpke: Tóth-Borszéki 2, Kiss G. 8, Páli 1, Kökény P. 4, Vezsenyi 6, Harmath 4. Csere: Nagy D. (liberó), Kökény N., Fritz 2.
Vezetőedző: Szappanos Máté.

Az első játszmában Meredith Hardy pontjaival könnyedén alakított ki magabiztos előnyt együttesünk, majd Szappanos Máté időkérése ellenére is tovább tudta növelni előnyét csapatunk. Hatalmas különbség volt a felek között, a Röpke jóformán csak a hazai rontások révén tudott pontot szerezni, míg hazai oldalról Jacqueline de Sousa ezúttal remekül használta centereit, így szűk negyedórányi játékot követően megszereztük a vezetést (25:10, 1:0).

fotó: Doba István

A második szettre sokat javult a kecskemétiek játéka, ám ez sem lehetett magyarázat a mieink látványos visszaesésére. A csapat nyitásfogadása erősen akadozott, ám még a jó bejátszásokból sem sikerült értékelhető támadásokat építeni, így Jókay Zoltán Miklai Zsanettet, majd Sousát is lecserélte, helyükre Benedek Gabriella és Durst Anna érkezett (14:21). Durst irányításával egy csapásra megváltozott a játék képe, Bodovics centertámadásaival, valamint Vacsi Evelin nyitássorozatával felzárkózott csapatunk, így Szappanos Máté kétszer is időkérésre kényszerült (19:21). Lányaink lendületét ez sem törte meg, Rountree pontjaival fordítottunk és a kecskemétiek heves reklamálása közepette behúztuk a szettet (23:23-as állásnál, Kiss Gréta ütése a vendégek szerint a blokkot érintve szállt outra. (25:23, 2:0)).

A harmadik játszmában már nem adott esélyt a vendégeknek együttesünk, Durst labdáiból Rountree számolatlanul termelte a pontokat, de dicséret illeti a kivétel nélkül jó teljesítményt nyújtó centereket is. Csapatunk így győzelemmel zárta az NB 1. 2015/2016-os idényének alapszakaszát, és második helyezésének köszönhetően a hetedik helyen végző FATUM-Nyíregyháza ellen vívhatja majd a negyeddöntőt (25:14, 3:0).