Az utóbbi időben több kritikát kapó Vasas, fölényesen verte az élmezőnybe tartozó szolnokiakat.

Vasas: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Lázok (Vass P., 82.), Czvitkovics (Murka, 86.), Berecz – Vida, Kenesei K. (Ádám M., 78.), Remili.
Vezetőedző: Szanyó Károly

Szolnoki MÁV: Pokorni – Vári (Galambos, 28.), Zsdrál (Racskó, 42.), Papucsek, Fritz – Kenderesi, Mile – Zsolnai, Zvara (Mundi, 78.), Rokszin – Tóth B.
Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerző: Remili (12., 11-esből), Czvitkovics (31.), Debreceni (69.), Ádám (83.) ill.: Kenderes
Kiállítva: Papucsek (61.)

A Kaposvár elleni hazai döntetlen, majd a békéscsabai vereség után sokan temették már a Szanyó-csapatot, de a kétkedők a legjobbkor kaptak csattanós választ. Az élmezőnyhöz tartozó szolnokiak ellen az őszi szezon régóta várt játéka köszönt vissza az Illovszky-stadionban.

A 12. percben Remili ellen követtek el szabálytalanságot, a sértett pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt, megadva ezzel a meccs alaphangját. Szűk húsz perccel később a Vasas-mezben eddig keveset mutató Czvitkovics kapott remek labdát a jobboldalon, majd szép mozdulattal a hosszú sarokba pörgetett.

A félidei 2-0 után nyugodt folytatásban bíztunk, de a Szolnok erőre kapott, a második játékrész elején szépítettek, így felcsillant számukra a remény. Ez nagyjából addig tartott, amíg az egykori Vasas-futballista, Papucsek Barna be nem gyűjtötte a második sárgáját.

Emberelőnyben már csak az volt a kérdés, hogy mikor szerzünk újabb gólt, végül kettőt is sikerült: előbb Debreceni fejelt egy szöglet után a kapuba, majd a hajrában a csereként beálló Ádám Martin kapart ki magának egy találatot.

Magabiztos győzelmet arattunk, bár sokak szerint, ha például Kenesei jobban gazdálkodik a helyzeteivel, akár hat-hét gól is lehetett volna a vége, de az elmúlt hetek nehézségei után most aligha telhetetlen bárki is...

1. Vasas  22 14   2   6  44–23 44
  2. Békéscsaba Előre  22 13   4   5  31–22 43
  3. Gyirmót FC Győr  22 11   9   2  35–19 42
  4. Mezőkövesd Zsóry FC  22 11   7   4  42–23 40
  5. Szolnoki MÁV FC  22 10   7   5  39–35 37
  6. Szeged 2011  22 10   4   8  26–22 34
  7. Soproni VSE-GYSEV  22   8   8   6  33–30 32
  8. ZTE FC  22   7   8   7  27–31 29