Dobos Sándor, 2020.03.01. | Labdarúgás

Fölényben játszott, jobban és szellemesebben támadott, így megérdemelt győzelmet aratott a Vasas a Győr elleni rangadón.

Merkantil Bank Liga, 26. forduló:

Vasas FC–WKW ETO FC Győr 3-1 (2-0)
Illovszky-stadion, 1607 néző, vezette
: Csonka (Garai, Rózsa)

Vasas: Jova – Terbe, Csató, Viczián, Lakatos - Hidi M - Hinora, Szatmári - Lakatos, Balajti (Kalmár, 80.) – Vernes (Szivacski, 63.), Feczesin (Torghelle, 69.). Edző: Bene Ferenc

Győr: Gyurákovics – Vári, Gengeliczki, Tömösváry (Kun, a szünetben), Fejes - Simon Á., Bagi (Kiss M., 67.), Vashkeba, Kovács K. - Andric, Simon A. (Horváth, a szünetben). Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Hinora (23.), Viczián (31.), Balajti (61.), illetve Fejes (84.)
Sárga lap: Szatmári (39.), Csató (45.), Lakatos (59.), Viczián (91.), illetve Simon Á. (27.), Simon A. (39.), Fejes (45.)

A Kazincbarcika elleni idegenbeli győzelem után ismét (viszonylagos) látótávolságon belülre került a második hely, ezt a közelséget szerette volna csökkenteni Bene Ferenc csapata a Győr elleni mérkőzés megnyerésével. (Mivel a Budafok kora délután – 67 percet emberhátrányban játszva – 3-2-re megverte a Békéscsabát, a nyolcpontos különbség Vasas-siker esetén maradt volna.)

Az ETO is a feljutás reményében vágott neki a szezonnak, de egyelőre visszafogottabban teljesítenek az élmezőny mögött, mindenesetre egy ellenük szerzett három ponttal le is szakítottuk volna őket.

Két „volnát” már ellőttünk, többet nem fogunk, a feltételes mód összességében simán kijelentővé vált a 90 perc során. Már az első félidőben határozottabban játszott a Vasas, és Hinora Kristóf szép lövésével a 23. percben a vezetést is megszerezte. Mivel nem hagyott alább a lendület, jött az újabb gól is, így megnyugtatónak tűnt az előny – főleg azért, mert nem nagyon tudott az ETO a kapunk elé jönni.

Fotók: Vasas Attila

Nem úgy a második félidő első percében, amikor egy pillanatra meghűlt bennünk a vér, de szerencsére a vendégek játékosa is lefagyott a kapu előtt. Az 51. percben Vernes Richárd lőtt kevéssel a kapu fölé messziről, majd két perccel később egy rossz passz után Csató Martinnak kellett szögletre mentenie.

Az 55. percben Hinora készítette le Balajtinak a labdát egy remek támadás végén, de a blokkban elakadt a lövés. Nem úgy hét perccel később, amikor még tisztábban kapta meg a labdát Balajti Ádám, és 12 méterről jobbal a kapuba lőtt, 3-0!

A meccs hajrájára intenzívebben esett az eső, de ez nem zavarta meg a mieinket, mentek előre, törekedtek az újabb gól megszerzésére, amiért külön dicséret jár. Az ETO a 77. percben nagyon közel állt a góllövéshez, Horváth Zoltán fejelt kapura tisztán, Jova Levente nagy-nagy bravúrral tolta ki a labdát. Kun Bertalan a 84. percben kínálta meg Jovát, aki szögletet érően védett, a sarokrúgás után viszont Fejes András kotort be közelről egy labdát, szépített tehát a hajrában az ETO.

Összességében viszont simán meglett az újabb három pont, egy hét múlva a Nyíregyháza érkezik az Illovszky-stadionba.

Bene Ferenc, a Vasas FC vezetőedzője:
„Egész héten azt hangsúlyoztam, hogy egy nagyon komoly vetélytárssal fogunk találkozni, egy komoly, NB I-es feljutást megcélzó csapattal és egy kitűnő edzővel. Nagyon nagy probléma lett volna, ha belealszunk ebbe a meccsbe. Minden dicsőség és siker a játékosok érdeme, nagyszerűen álltak ma bele a meccsbe, magas volt a koncentráció, és a labdabirtoklási fölényünk eredményességben is megmutatkozott. Érezhető volt, hogy előbb-utóbb hibára tudjuk kényszeríteni az ellenfelet, és örülök, hogy két rögzített szituációból be tudtuk találni. Ez nyilván fordulópont volt. A második félidőben tudtuk, hogy az ellenfél kockáztatni fog, fel voltunk rá készülve, és az egyik labdaszerzésből tudtunk is gólt szerezni. Az utolsó tíz perccel kevésbé tudunk elszámolni, ott nem működött a csapatjáték, aminek van üzenete, ez máskor nem engedhető meg. De egy ilyen rangadón azzal a 80-85 perccel, amit a csapat nyújtott, nagyon meg vagyok elégedve, le a kalappal a fiúk előtt.”

1. MTK Budapest 25 17   5   3 56-29 56
  2. Budafoki MTE 25 16   5   4 42-21 53
  3. Vasas 25 13   5   7 50-35 44
  4. BFC Siófok 24 11   8   5 39-27 41
  5. FC Csákvár 24 12   3   9 36-40 39
  6. ETO FC Győr 25 10   8   7 35-31 38
  7. Gyirmót FC Győr 25 10   7   8 31-26 37
  8. Nyíregyháza Spartacus 25 11   2 12 44-40 35