Nagy Dániel, 2024.09.21. | Kézilabda

Óriásit küzdve, hétgólos hátrányból visszakapaszkodva közel álltunk az egyenlítéshez, ám végül kikaptunk itthon az Esztergom csapatától.

NB I, 3. forduló

Vasas SC–Esztergomi KC 33–35 (18–20)

Vasas SC: Balog (kapus) – Domokos 2, Boldizsár 2, Dombi 3, Farkas 5, Szilovics 5, Fodor 1. Csere: Nagy 5, Mihály 4, Juhász 3, Oláh 3, Ferenczy, Mile, Szabó, Varjas, Mészáros (kapus). Vezetőedző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/5, ill. 1/2

A legutóbbi NB I/B-s évadban ezüstérmesként záró, az élvonalban újonc Esztergom csapatát fogadtuk szombat este csarnokunkban: a női kézilabda NB I 3. fordulójában a mérkőzés pályaválasztói joga az árvízhelyzet miatt megcserélődött, így hazai pályán vártuk a kezdést. A nyáron rutinos játékosokkal és tehetséges fiatalokkal erősödő ellenfelünk remekül, két győzelemmel (a Kisvárda és a DVSC ellen) startolt, mi pedig az első pontunkért hajthattunk.

A kezdő sípszótól kezdve élvezetes, pörgős mérkőzést láthattak a kilátogatók, remek hangulatban zajlott a meccs, és a góloknak sem voltak híján a felek: az első bő tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik együttes került egygólos előnybe, ezt követően viszont az Esztergom tudott ellépni. A 19. minutumban először jegyezhettünk fel mínusz négyet (10–14), Konkoly Csaba vezetőedző ki is kérte az első idejét. A folytatásban ezt a különbséget igyekeztünk szűkíteni, ami sikerült is; a 30. percben a mínusz egyért támadtunk, Juhász Fanni pedig gyönyörűen cselezte helyzetbe magát, a kapusuk azonban védeni tudott. Az eredményjelző 18–20-at mutatott, amikor a csapatok a szünetben bevonultak az öltözőbe, további izgalmakra volt kilátás!

A második játékrész első két percében két kétperces büntetést is kaptunk, meg is duplázta a fórját a vendégcsapat, majd az időkérésünk sem hozott eredményt, tovább nőtt a különbség, miután nyolc perc alatt csak egy gólt dobtunk (19–26). Ennek ellenére nem adtuk fel (még szép!), 3–0-t futottunk válaszul, majd lőtávolba is kerültünk, többször visszajöttünk három gólos hátrányba – így kezdődött meg a hajrá.

Ennél közelebb is férkőztünk, három és féllel a vége előtt Mihály Petra szerzett gólt (32–34), majd Szilovics Fanni dobta ki a pókot a bal felsőből; már csak egy találat kellett a pontszerzéshez, bő másfél perccel a dudaszó előtt. Az egyenlítés viszont már nem sikerült, az esztergomiak utolsó gólja megpecsételte a sorsunkat, 33–35-tel zárult a találkozó.

ÉRTÉKELÉS:

Konkoly Csaba vezetőedző: „A statisztika és a játék képe is azt mutatta, hogy óriásit harcolt a csapatom, megérdemeltünk volna egy pontot. Számítottunk rá, hogy az ellenfelünk nagy lendülettel és önbizalommal jön majd ránk, ami érthető is, míg mi mindent meg akartunk tenni, hogy itthon tartsuk a pontokat. Az első félidőben már látszódott, hogy nem feltett kézzel vártuk az Esztergomot, csak dicsérni tudom a csapatomat, küzdelmes mérkőzés volt. Talán a kapusteljesítményben több kellett volna, de elöl is hoztunk rossz döntéseket, a sok lőtt gól ellenére. Dolgozunk tovább, ezért a mentalitásért pontokat kell majd kapnunk a folytatásban.”

Dombi Katalin: „Hatalmasat küzdöttünk, ami mutatja az erőnket, viszont megint elkövettük azt a hibát, hogy engedtük elhúzni az ellenfelet a meccs közepén. Ebből tanulnunk kell.”

1. Győr 3 3 - - 111-68 6
  2. FTC 3 3 - - 102-68 6
  3. Szombathely 3 3 - - 103-84 6
  4. Esztergom 3 3 - - 96-80 6
  5. Debrecen 3 2 - 1 105-88 4
  6. Fehérvár 3 2 - 1 86-79 4
  7. Budaörs 3 2 - 1 70-85 4
  8. MTK 3 1 - 2 89-93 2